Good morning Great Britain!

W dniu 31 maja uczniowie klasy drugiej po raz kolejny wybrali się do biblioteki ( Filia nr 6 w Kaliszu – Oddział w Szczypiornie). Tematem podróży była Wielka Brytania. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z takimi obiektami jak: Pałac Buckingham czyli oficjalną londyńską rezydencją brytyjskich monarchów, zlokalizowaną w City of Westminster, zobaczyli jak wygląda słynny londyński Big Ben, rozpoznali także na zdjęciu byłą brytyjską królową Elżbietę II. Mogli dowiedzieć się również, z czego składa się tradycyjne angielskie śniadanie, obiad oraz jaka herbata jest ulubionym napojem Anglików.
    Uczniowie mogli również przypomnieć sobie bohaterów książek A.A. Milne „Kubuś Puchatek” oraz Michaela Bonda „Miś zwany Paddington”.
   W drugiej części zajęć uczniowie wykonali z papieru model filiżanki, którą następnie ozdabiali według własnych pomysłów…

Post Author: Iwo Młotek