Festyn „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Szczypiornie

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Kaliszu, 26 września, jak co roku, odbył się integracyjny Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka”.

Rodzice, dzieci oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 21 i z Publicznego Przedszkola nr 22 ochoczo przystąpili, w piątkowe popołudnie, do zabawy.

Festyn rozpoczął się od prezentacji związanej z historią, uprawą i zaletami kulinarnymi ziemniaka. Dzieci i uczniowie poznali walory odżywcze i zdrowotne tego popularnego warzywa. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i personelu, każdy uczestnik festynu mógł delektować się potrawami z ziemniaków oraz kiełbasą pieczoną w ognisku. Największą popularnością cieszyły się jednak ziemniaki pieczone z ogniska.

Rozegrano wiele konkurencji sportowych z udziałem dzieci i rodziców.

Dużą popularnością cieszył się konkurs rysunkowy, zorganizowany przez kaliską Straż Miejską. Ponadto strażnicy znakowali rowery oraz prowadzili działania profilaktyczne z użyciem Alko i Narko gogli, a także czuwali nad bezpieczeństwem uczestników festynu.

Podziw wzbudził pokaz gaśniczy strażaków z OSP Boczków, którzy przybyli na festyn na zaproszenie Pani Dyrektor Grażyny Stępniewskiej.

Największym sukcesem festynu było zintegrowanie środowiska lokalnego, szkolnego oraz przedszkolnego. Była to również okazja do realizacji działań prozdrowotnych w ramach zdobywania tytułu „Szkoły Promującej Zdrowie”.

W tym miejscu należy jeszcze raz podziękować i wspomnieć o naszych sponsorach:

Rada Rodziców w szkole

Rada Rodziców w przedszkolu

Biuro Promocji Miasta Kalisza

Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu

Zakład Rzeźniczo – Wędliniarski P. Łyszczak

Piekarnia Toska z Nowych Skalmierzyc

„YASUMI” Kalisz

Państwo Różalscy

Post Author: Joanna Marucha