FERNANDO

W dniu 8 marca z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy 3 wraz z opiekunami wybrali się do kina „Helios” w galerii Amber na film „Fernando”.
Tytułowy Fernando to wielki byczek o równie wielkim sercu. Omyłkowo wzięty za groźną bestię zostaje schwytany i uprowadzony z rodzinnego domu w hiszpańskim miasteczku. Gotowy na wszystko, by powrócić na łono rodziny, Fernando staje na czele grupy niezwykłych sojuszników i wyrusza na wielką wyprawę, podczas której przeżyje przygodę swego życia.
Przed projekcją filmu uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat Hiszpanii i zwyczajów w niej panujących:
– król Hiszpanii ma na imię Filip
– walczący z bykami to torreadorzy
– walka człowieka z bykiem na arenie to corrida
– w corridzie biorą udział byki specjalnego gatunku
– byki Toro bravo mogą ważyć do 500 kg
Jednak fabuła bajki miała przede wszystkim uwrażliwić dzieci i dorosłych na problem cierpienia zwierząt w czasie trwania corridy.

Stop corrida!