Dzień Ziemi „Przywróć naszą Ziemię”

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. To wyjątkowe święto ma uświadamiać obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Co roku tego dnia mieszkańcy Ziemi zwracają szczególną uwagę na spustoszenia, jakich dokonał człowiek na swojej Błękitnej planecie.

Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, zatem powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

Nasza szkoła aktywnie włącza się w obchody Dnia Ziemi – przez cały tydzień prowadzimy ciekawe ekologiczne inicjatywy podczas lekcji przedmiotowych (relacja już wkrótce).

Natomiast w czwartek (tj. 22.04.2021 r.) prosimy o włączenie się w obchody i w tym dniu założyć coś na siebie w „Kolorach ziemi” (czyli brązy, kolory żółtego, zieleni, a także ciepłych szarości i beżów).

Przyślij zdjęcie lub filmik do organizatora, jak w tym dniu się przebrałeś.

 

Post Author: Iwo Młotek