DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji – naszej i naszych dzieci. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

23 kwietnia podsumowaliśmy Obchody Tygodnia  Ziemi i Zdrowia.

W ramach obchodów dnia ziemi uczniowie klas IV – VI wykonywali prace plastyczne z recyklingu. Poprzez wspólne działania dzieci poznały wiele nowych pojęć związanych z lasem, pracą leśniczego, rozwinęły swoje umiejętności plastyczne i techniczne.

W działaniach  brali udział wszyscy uczniowie : dekorowali korytarze, wykonywali plakaty, albumy, obrazy i instrumenty z surowców wtórnych, brali udział w konkursach przyrodniczych oraz przygotowali „kolorowe kanapki”. Aby chronić las – zbierali makulaturę.

Wszyscy włączyli się do tych działań. 

klasa I zajęła pierwsze miejsce  w kategorii klas 1-4
klasa 5  w kategorii klas 5-6  
W konkursie fotograficznym „ Przyroda wokół nas”  nagrody zdobyli

Natalia Wojczak klasa 7,

 Jakub Falas klasa 4  

Daria Matyjak klasa 7

Gratulujemy.

Na zakończenie uczniowie wraz z nauczycielami złożyli przysięgę „Przyjaciela przyrody”

ŚLUBOWANIE
Kocham ptaki, zieleń, drzewa,
Wiem – jak o przyrodę dbać trzeba.
– nie będę rzucać śmieci, zwierzętom krzywdy nie zrobię
– nie zabrudzę wody bo jestem PRZYJACIELEM PRZYRODY.

Zostańmy więc przyjaciółmi przyrody. Od nas zależy, jak będzie wyglądał świat w którym będziemy żyć.

Post Author: Joanna Marucha