DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz  z nią świętowanie tego ważnego historycznego wydarzenia na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości szkolnych, zwłaszcza od 1994 r., kiedy Szkoła Podstawowa nr 21 w Kaliszu otrzymała imię Legionów Józefa Piłsudskiego.

10 listopada 2017 r. odbył się montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Kovacs, p. Anny Pelissier, p. Agnieszki Karpisiewicz oraz  p. Grażyny Stępniewskiej. Swoją obecnością zaszczycili społeczność uczniowską wiceprezydent miasta Kalisza p. Artur Kijewski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu oraz przewodniczący Rady Osiedla Szczypiorno p. Edward Prus,  proboszcz  Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ksiądz Jarosław Kołodziejczak.

W obecności delegacji uczniów klas V-VII zaproszeni goście wraz z Dyrektorem  Szkoły  p. Jackiem Konopczyńskim oraz p. wicedyrektor Żanetą Żeśko zapalili znicze i złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową.

Rozstrzygnięty został  Międzyszkolny Konkurs Literacko – Historyczny im. Legionów Józefa Piłsudskiego, nad którym honorowy patronat objął wiceprezydent miasta Kalisza p. Artur Kijewski. W tym roku temat brzmiał: „Żyjesz w I połowie XIX w. Jesteś redaktorem krakowskiej gazety „Czas”. Przeprowadź wywiad z Józefem Piłsudskim”.

Jury nagrodziło następujących uczestników:

I miejsce –  Filip Wierzbicki uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu

Opiekun: p. Teresa Marcinkowska

II miejsce – Wiktor Szkarudzina uczeń Szkoły Podstawowej nr 21 w Kaliszu

Opiekun: p. Grażyna Stępniewska

III miejsce – Julia Włóka uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Kaliszu

Opiekun: p. Aleksandra Bazalińska

Laureaci konkursu oraz dwoje uczestników naszej szkoły otrzymało dyplomy, nagrody książkowe, upominki ufundowane przez wiceprezydenta miasta Kalisza p. Artura Kijewskiego oraz Radę Osiedla Szczypiorno – przewodniczącego p. Edwarda Prusa i p. Olgę Suligę – Bryłę.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

 

Post Author: Joanna Marucha