Dzień Patrona Szkoły

OLYMPUS DIGITAL CAMERA10.11.2016r.  w Szkole Podstawowej nr 21 w Kaliszu odbyła się uroczystość poświęcona 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości połączona z obchodami Dnia Patrona Szkoły „Legionami Józefa Piłsudskiego”. Montaż słowno- muzyczny przygotowali uczniowie klas V-VI pod opieką p. Elżbiety Kovacs, p. Agnieszki Karpisiewicz,  p. Karoliny Sztejkowskiej oraz p. A. Pelissier.

Uroczystość poprzedzona została złożeniem wiązanki oraz zapaleniem zniczy pod tablicą pamiątkową szkoły w obecności Dyrektora szkoły p. Jacka Konopczyńskiego, p. wicedyrektor Żanety Żeśko, wiceprezydenta miasta Kalisza p. Artura Kijewskiego, wieceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Kaliszu p. Edwarda Prusa, przedstawicielaciela Rady Osiedla Szczypiorno p. Olgi Bryły – Suligi oraz delegacji uczniów z klasy 4.

W tym dniu został także rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs  Literacko – Historyczny im. Legionów Józefa Piłsudskiego, którego temat brzmiał: ” Żyjesz w I połowie XX wieku. Wyobraź sobie, że byłeś legionistą walczącym o niepodległość Polski. Ten okres odmienił twoje życie. Napisz o tym pouczające opowiadanie”. Honorowy patronat nad konkursem objął wiceprezydent miasta Kalisza p. Artur Kijewski.

Jury nagrodziło następujących uczestników:

I miejsce –  Natalia Wielgusiak uczennica Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu

opiekun: p. Ewa Bezener

I miejsce – Maria Kulińska uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu

opiekun: p. Małgorzata Nowicka

II miejsce -€“ Iga Czerniak uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 w Kaliszu

opiekun: p. Daniel Szumski

III miejsce -€“ Julia Galus uczennica Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu

opiekun: p. Ewa Bezener

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki ufundowane przez wiceprezydenta miasta Kalisza p. Artura Kijewskiego.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

Post Author: Joanna Marucha