DZIEŃ PAPIESKI

5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski, połączony ze wspomnieniem św. Karola Boromeusza, patrona Jana Pawła II. Uczniowie przygotowali przedstawienie, w czasie którego zaprezentowali codzienne życie małego Karola Wojtyły, co pokazało wszystkim, jakim trzeba się stawać, by tak, jak przyszły Papież osiągnąć świętość.

Anegdoty i historie z życia naszego Rodaka przeplatane były piosenkami, które wyśpiewały dzieci z klasy 2 razem ze starszymi koleżankami z klasy 6. Zwieńczeniem naszej uroczystości było nagrodzenie uczniów, którzy wykonali prace plastyczne pokazujące Św. Jana Pawła II. Proboszcz naszej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, ksiądz Jarosław Kołodziejczak, który towarzyszył nam podczas Dnia Papieskiego, podarował uczniom i pracownikom szkoły magnesy z wizerunkiem Świętego Papieża.

Post Author: Joanna Marucha