Dzień Edukacji Narodowej

14. października – Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty w tym roku wypadło w sobotę, dlatego w naszej szkole obchodziliśmy je w dniu 13. października (piątek). Święto zostało ustanowione w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej (pierwszego w Europie ministerstwa oświaty), która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
 
Świętowanie w naszej placówce rozpoczęło się od akademii w wykonaniu uczniów klasy VIII i III pod opieką p. Karoliny Sztejkowskiej oraz p. Agnieszki Karpisiewicz. Było dużo śpiewu,  humoru i pięknych życzeń. Uwieńczeniem uroczystości była Gala jabłkowo – oskarowa, podczas której zarówno nauczyciele jak i pracownicy naszej szkoły zostali obdarowani smacznymi jabłkami. Pan Dyrektor wręczył także nagrody wyróżnionym pracownikom naszego Zespołu. 
 
Dziękujemy uczniowie!

Post Author: Iwo Młotek