„Drzwi otwarte” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2

14 marca 2019 r. zorganizowano „Drzwi otwarte” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Kaliszu z myślą o rodzicach, których dzieci od września pójdą pierwszy raz do szkoły.

Z pewnością była to okazja do poznania oferty przedszkola i szkoły, zajęć edukacyjnych i opiekuńczo – wychowawczych oraz organizacji zajęć dla najmłodszych. Rodzice mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej placówki szkolnej oraz rozmowy z Panem Dyrektorem Jackiem Konopczyńskim, Panią wicedyrektor Żanetą Żeśko i  nauczycielami. Można było obejrzeć szkołę oraz sale lekcyjne wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, sportowych i tanecznych. Projektowały według własnego pomysłu maski indiańskie, rzucały lotkami do tarczy, tańczyły wokół totemu indiańskiego oraz wywoływały „deszcz”. Za każdą poprawnie wykonaną konkurencję otrzymywały piórko do swojego pióropusza. Z myślą o rodzicach uczniowie klas IV-VI przygotowali występ taneczno – artystyczny. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Dzieci były zadowolone i uśmiechnięte.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą placówkę.

Post Author: Iwo Młotek