Droga do Świętości

Wielkim wydarzeniem dla Polaków była kanonizacja papieża Jana Pawła II, której dokonał 27 kwietnia 2014 r. papież Franciszek. Wielu naszych Rodaków udało się wtedy do Rzymu, miliony zasiadło przed ekranami telewizorów czy komputerów, by przeżyć ten niezwykły czas.  W naszej szkole pojawiła się specjalna tablica wspominająca Jana Pawła II i wyjaśniająca, czym właściwie jest kanonizacja.

Uczniowie przygotowali także z tej okazji montaż słowno – muzyczny opowiadający o drodze Papieża Polaka do świętości. Okazało się, że nie była to droga wcale taka prosta i łatwa, ale Karol Wojtyła okazał się niezłomny i wytrwały. Jego przykład jest wzorem dla każdego i pokazuje, że świętym może być każdy. Uczniowie klas 5 i 6 w kilku scenka pokazali różne epizody z życia przyszłego Papieża – od małego niemowlaka do wyboru na Stolicę Piotrową. Montaż był także przeplatany różnymi recytacjami, historiami i piosenkami. Na koniec wybrzmiał śpiew, w której swoim głosami pomagali pierwszoklasiści . Montaż „Droga do świętości” mieliśmy okazję zobaczyć w naszej szkole 16 maja, a dwa dni później, w 94 rocznicę urodzin Jana Pawła II, w par. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Mamy nadzieję, że przykład życia Papieża Polaka wielu z nas skłoni do stawania się jeszcze lepszymi.

Post Author: Joanna Marucha