„Dobre maniery: z savour – vivre za pan brat”

W dniu 7 marca b.r. uczniowie klasy 3 po raz kolejny wzięli udział w projekcie edukacyjno – wychowawczym z zakresu dobrego wychowania. Tym razem zajęcia mogli obserwować również rodzice uczniów. Tematem zajęć było kulturalne prowadzenie rozmowy telefonicznej w różnych sytuacjach i różnymi sposobami. Uczniowie poznali podstawowe zasady prowadzenia rozmowy:
– po usłyszeniu słowa „halo” powinniśmy się grzecznie przedstawić oraz powiedzieć w jakim celu dzwonimy
– nie dzwonimy do nikogo w godz. 22.00 do 8.00, chyba że wydarzy się coś nadzwyczajnego
– inaczej prowadzimy rozmowę z rówieśnikiem, a inaczej z osobą dorosłą
W trakcie zajęć uczniowie, korzystając z telefonów, mogli w praktyce przekonać się, jak należy kulturalnie prowadzić rozmowy telefoniczne…

Brawo uczniowie!

Post Author: Joanna Marucha