Dzień z technologią – formuła Jamesa Bonda

Dnia 21.03.2017 uczniowie naszej szkoły spędzili oryginalny 1 dzień wiosny. Podczas niego zorganizowana została akcja konkursowa ,,Formuła Jamesa Bonda”.
Uczniowie klas młodszych stworzyli własne, kreatywne tablety, smartfony. Starsi przygotowali quizy i rebusy dla uczniów klas I-III, które później ich młodsi koledzy rozwiązywali.
Klasy starsze przygotowały również piosenki technologiczne. Rozwiązywali również technologiczne, bondowskie zagadki odkodowując qr kody. Oceny zadań konkursowych dokonali pan Iwo Młotek i pan Mateusz Ledzianowski – zwyciężyły klasy III i VI. Podsumowaniem był mini wykład na temat technologii w naszej szkole i zmian jakie wnosi innowacja z programowania. Uczy to uczniów współpracy, kreatywności i możliwości popełniania błędów. Jest to nauka rozwiązywania problemów, a więc błąd to nie błąd, a James błąd.
Uczniowie byli zadowoleni z takiego przywitania wiosny. Po południu zebranie z rodzicami i mini wykład o technologizacji codzienności oraz na temat edziennika i jego zastosowania w nauczaniu.

 

 

Post Author: Joanna Marucha