Czarne, białe, czarne, białe …

W dniu 20 stycznia po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili artyści muzycy. Dzisiejsze spotkanie związane było z muzyką fortepianową. Utwory Fryderyka Chopina, Yirumy oraz Eltona Johna zaprezentował  p. Maciej Zaforemski – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, aktualnie odbywa studia podyplomowe na wydziale jazzu w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Fascynacja Azjatów muzyką Chopina sprawiła, że wśród nich jest wielu naśladowców romantycznego stylu Chopina. Pośród nich jest Yiruma, południowo- koreański kompozytor, pianista znany m.in. z muzyki do filmu „Nietykalni”.

Oto utwory, które uczniowie mogli w dniu dzisiejszym posłuchać w wykonaniu p. Macieja Zaforemskiego:

– Fryderyk Chopin: „Polonez A – dur”, „Walc A – moll”

– Yiruma: „River flows in you”

– Elton John:  „Can you feel the love tonight”

Poza wysłuchaniem w/w utworów uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat budowy fortepianu, a niektórzy z nich mieli możliwość wypróbowania gry na instrumencie…

Post Author: Joanna Marucha