Bonjour!!!

25 marca uczniowie klasy pierwszej wyruszyli w podróż do Francji. Dzieci poznały najpiękniejsze i najczęściej odwiedzane zabytki oraz  budowle we Francji. Następnie  miały możliwość zapoznania się z fragmentami bardzo interesującej i śmiesznej lektury pt: „Mikołajek”. Dużo wiadomości o „Minionkach” wywodzących się z Francji dostarczyła dzieciom P. Agatka. Podczas pobytu w bibliotece uczniowie poznali tradycyjne elementy stroju francuskiego oraz  tradycyjne przysmaki Francuzów: pleśniowe sery z chrupiącą bagietką, faszerowane ślimaki oraz pieczone żabie udka. Na zakończenie zajęć wykonali „francuskie pocztówki” ze słynną wieżą Eiffla oraz narodowa flagą Francji. Z wielką radością oraz wiedzą na temat Francji i Paryża pożegnali naszą panią przewodnik.

Au revoir !!!

Post Author: Iwo Młotek