Bicie rekordu w resuscytacji

Uczniowie szkół z Kalisza i regionu, przedstawiciele policji, straży pożarnej i ratownicy medyczni – w sumie kilkaset osób wzięło udział w ogólnopolskim biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Akcję w Kaliszu koordynował powiatowy sztab imprez zamkniętych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a przeprowadzono ją w hali Kalisz Arena.

Termin jest nieprzypadkowy, bo to właśnie 16 października przypada ogłoszony przez Europejską Radę Resuscytacji  Dzień Przywracania Czynności Serca pod nazwą „Restart a Heart”. Celem akcji takich jak ta kaliska jest przede wszystkim propagowanie znajomości pierwszej pomocy.

33 uczniów z klas III – VI naszej szkoły  prowadziło działania resuscytacyjne na szkolnych fantomach. Było to możliwe dzięki współpracy uczniów z ich wychowawcami.

Mamy nadzieję, że rekord został ustanowiony, a co ważniejsze, że uczniowie zrozumieli jak ważne jest podjęcie takich czynności w sytuacji zagrożenia życia.

Filmik i inne zdjęcia z akcji dostępne są na stronie internetowej WOŚP oraz kaliskich portalach informacyjnych.

Post Author: Joanna Marucha