Bezpieczne Wakacje 2013!!!

Zbliżają się wakacje – czas wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Jednak to również czas, kiedy dzieci i młodzież jest szczególnie narażona na zagrożenia związane z bezpieczeństwem.

Akcja ruszyła  już 1 czerwca i adresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 5 do 16 lat. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem. Akcja prowadzona jest we współpracy ze szkołami, wydziałami oświaty gmin, kuratoriami, komendami Policji i Straży Pożarnej, w oparciu o materiały udostępnione przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i PTTK.

W tym roku odbędzie się również Konkurs PlastycznyMoje Bezpieczne Wakacje 2013

Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką

Konkurs jest podzielony na dwie kategorie wiekowe:

a) I kategoria – dzieci w wieku do 7 lat,

b) II dzieci w wieku 8 – 12 lat,

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału, gdyż dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody niespodzianki, między innymi – KOMPUTER przenośny typu tablet! Prace można oddać swoim wychowawcom do 25 września 2013r.

 

 

 

 

 

Post Author: Joanna Marucha