Apel z okazji Święta Niepodległości

9 listopada 2023 r. obchody 105. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości rozpoczął Pan Dyrektor Jacek Konopczyński, który wraz z delegacją uczniów zapalił znicze i złożył kwiaty pod tablicą pamiątkową szkoły.
      Z tej okazji odbył się montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klasy VI pod kierunkiem P. A. Karpisiewicz i P. E. Kovacs. Oprawą muzyczną zajęła się P. A. Wypych.
W montażu słowno – muzycznym uczniowie przedstawili rozbiory, zrywy niepodległościowe oraz wybuch I Wojny Światowej i nadzieje narodu polskiego na odzyskanie upragnionej niepodległości.
    P. J. Konopczyński wręczył dyplomy i nagrody uczniom biorącym udział w Międzyszkolnym Konkursie Literacko – Historycznym im. Legionów J. Piłsudskiego.
I miejsce Maria Owczarek –  Szkoła Podstawowa nr 14 w Kaliszu – opiekun J. Musiał – Gałdusińska
II miejsce Tomasz Kargul – Szkoła Podstawowa nr 21 w Kaliszu – opiekun A. Karpisiewicz
III miejsce Jakub Rudowicz -Szkoła Podstawowa nr 21 w Kaliszu – opiekun E. Kovacs
Zwycięzcom gratulujemy.