Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego – podsumowanie konkursu

14 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego”.

Zebranych w Villa Calisia powitała Grażyna Schlender, dyrektor Archiwum Państwowego w Kaliszu.

Do tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych 28 prac, w tym 18 ze szkół podstawowych i 10 ze szkół średnich. W zmaganiach wzięło udział 72 uczniów – 47 ze szkół podstawowych i 25 ze szkół średnich. Zadaniem uczestników było opracowanie jednego z pięciu tematów: kaliszanin Adam Asnyk; 200 lat Kaliskich Towarzystw Muzycznych; jak niepodległość rodziła się w Kaliszu, Żołnierze Wyklęci Ziemi Kaliskiej, wydarzenia marca 1968 r. we wspomnieniach kaliszan.

Podczas uroczystej gali uczniowie klasy IV naszej szkoły:

Zofia Nowacka

Igor Koper

Jeremiasz Przybył

otrzymali nagrody Prezydenta Miasta Kalisza za zdobycie I miejsca w kategorii szkół podstawowych kl. IV – VI, wraz z opiekunem panią Grażyną Stępniewską opracowali 3 tematy: kaliszanin Adam Asnyk; 200 lat Kaliskich Towarzystw Muzycznych; jak niepodległość rodziła się w Kaliszu.

Gratulujemy!

Post Author: Joanna Marucha