Światowy Dzień Zdrowia

W środę 3 kwietnia w naszej szkole uczniowie i nauczyciele włączyli się w obchody Światowego Dnia Zdrowia. Uczniowie każdej klasy mieli za zadanie przebrać się w kolor określonego warzywa lub owocu. Tego dnia królowały m.in. pomarańczowe marchewki, białe kalarepy, czerwone pomidory czy fioletowe śliwki. Pani Ilona Kasprzak – pielęgniarka szkolna przeprowadziła z uczniami pogadankę dotyczącą zdrowego stylu życia i uzależnień. Każda klasa na otrzymanym arkuszu wykonała jedno piętro Piramidy Zdrowia, które następnie po połączeniu utworzyły nam wspaniałe źródło wiedzy dotyczące zdrowia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Po pracy umysłowej i plastycznej nie mogło zabraknąć zdrowego II śniadania, aby dostarczyć do naszego mózgu niezbędnej energii. Przekąski, sałatki owocowe i warzywne, kolorowe kanapki zagościły na stołach we wszystkich klasach. Na podsumowanie uczniowie udali się do salki gimnastycznej, w której odbyła się smaczna rywalizacja. Klasy I-III wyciskały pomarańcze, uczniowie z klas IV-VIII obierali jabłko na czas. Najciekawsze okazało się odgadywanie smaków warzyw i owoców z zamkniętymi oczami.
Mamy nadzieje, że warzywa, owoce oraz ruch będą towarzyszyć naszym uczniom nie tylko raz w roku 😉

Post Author: Iwo Młotek