„ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”

dsc04385Uczniowie klasy II w br szkolnym biorą udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanym przez fundację BOŚ pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP p. Agaty Kornhauser – Dudy.

Do zadań uczniów w edycji jesiennej należało m.in.:

1. Przygotowanie przedstawienia według wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Nasi uczniowie przygotowali inscenizację w formie teatrzyku kukiełkowego i zaprezentowali ją uczniom klasy 1.

2. Kolejne działanie to Prezentacje Owoce-WArzywa-CJE”. Zadanie uczniów polegało na przygotowaniu wierszyka o wybranym owocu lub warzywie, przygotowaniu reklamy w formie plakatu zachęcającego do jedzenia tego owocu lub warzywa oraz przygotowaniu informacji na temat  jego wartości odżywczych bądź ciekawostek z nim związanych.

Uczniowie wywiązali się z powierzonych zadań na 6, brawo!

Post Author: Joanna Marucha