XXXIV Rajd „Uroki Zimy” za nami!

24.02.2013r w niedzielny, deszczowy poranek, po chodnikach pełnych roztapiającego się śniegu ruszyliśmy na Rajd organizowany przez PTTK Kalisz i Komendę Miejską Policji w Kaliszu.

Około 9 kilometrów marszu przebiegło w miłej atmosferze żartów, śpiewów i rozmów. Po dotarciu do mety, w budynku Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu okazało się, że pogoda nas nie oszczędziła. Jak określiły to dziewczęta – „do naszych butów zawitało jezioro”

Pomimo tych niedogodności, z uśmiechem na twarzy zameldowaliśmy się w biurze Rajdu. Malwina Jeziorska i Wiktoria Matyjak przystąpiły do rozwiązywania testu dotyczącego wiedzy o Kaliszu. Filip Przybył tradycyjnie podejmował pytania z wiedzy o ruchu drogowym, a ekipa: Szymon Pinczak, Jakub Waliś i p. Monika Niewiadomska dzielnie strzelali do celu. Po wykonaniu wszystkich powierzonych nam zadań, pani Kasia Lewandowska zarządziła przemarsz na oczekiwany przez wszystkich ciepły posiłek. I w tym roku organizatorzy nie zawiedli (w szczególności „Kazika”) przygotowując pyszną pomidorową zupkę

Najedzeni, w dalszym ciągu przemoczeni, ale uśmiechnięci oczekiwaliśmy na wyniki Rajdu.

I stało się! W konkursie wiedzy o Kaliszu Malwina pokonała wszystkich konkurentów zajmując I miejsce! W konkursie strzelania nasza drużyna uległa jedynie Gimnazjum z Kościelnej Wsi zajmując II miejsce. W ogólnej punktacji, do której przyczynili się wszyscy nasi uczniowie SP 21 zajęło II miejsce! W nagrodę otrzymaliśmy Puchar Komendanta Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Po takim sukcesie nie pozostało nic innego jak tylko wyruszyć z powrotem do szkoły – zmęczeni, ale wygrani.

 

 

Post Author: Joanna Marucha