Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Włączyliśmy się do akcji Polska na niebiesko. Chcemy, aby nasi uczniowie wiedzieli, na czym polega ta choroba i nie wykluczyli ze swojego środowiska ludzi cierpiących na autyzm.
Przez niektórych mylony jest z agresją czy geniuszem u dzieci. Ma tak wiele postaci, że prawie niemożliwym jest znalezienie dwóch osób, u których to zaburzenie miałaby taki sam przebieg. Szacuje się, że w Polsce jest ok. 30 tys. osób cierpiących na autyzm, 80 proc. to dzieci.
Na całym świecie dramatycznie rośnie liczba dzieci z autyzmem. Organizacja Narodów Zjednoczonych uznała autyzm, obok takich chorób jak nowotwory, cukrzyca i AIDS, za jeden z najpoważniejszych cywilizacyjnych problemów zdrowotnych.

Post Author: Iwo Młotek