Rajdem uczczą powstańców

Już za tydzień, w sobotę, uczniowie kaliskich szkół wyruszą na trasę rajdu, upamiętniającego Powstanie Wielkopolskie. W tym roku mija 95 lat od tego powstańczego zrywu, a rajd jego śladami odbywa się po raz dwudziesty pierwszy.

W  XXI Rajdzie „Szlakami Powstania Wielkopolskiego” pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Kalisza  mogą uczestniczyć drużyny piesze i rowerowe zgłoszone przez szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne /pod opieką nauczyciela/ oraz (poza konkursem) organizacje, stowarzyszenia, zakłady pracy i turyści indywidualni.

W ramach rajdu odbędą się też konkursy: na pieśni patriotyczne i legionowe, historyczny, sprawnościowy, na projekt znaczka rajdu.

Zgłoszenia na liście imiennej przyjmuje Biuro Oddziału PTTK- Kalisz, ul. Targowa 2 do 21.01.2014 r.
Wpisowe wynosi 7 zł od uczestnika ( dla członków PTTK z opłaconą aktualną składką 5 zł), opiekunowie szkolnych drużyn są zwolnieni z wpisowego, osoby niepełnosprawne są zwolnione z wpisowego.

Organizatorzy:
-Kaliski Oddział PTTK im. Stanisława Graevego-Koło Przewodników PTTK im. Adama Chodyńskiego,
-Szkoła Podstawowa nr 21 im. Legionów Józefa Piłsudskiego w Kaliszu,
-Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu,
-Polskie Towarzystwo Historyczne – oddział w Kaliszu,
-Stowarzyszenie „Szczypiorniak”,
-Rada Osiedla Szczypiorno.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu historycznego w załączniku:

XXI Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego