Rajd „Ogrodników”

27.04.2013r grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w XVI Rajdzie Ogrodników.

Rajd jak co roku odbywał się w Opatówku, jako impreza towarzysząca Targom Ogrodniczym. Nasi uczniowie zmagali się w różnych konkurencjach rajdowych z przedstawicielami innych grup. Na mecie rajdu usytuowanej przy Zespole Szkół Ogrodniczych w Opatówku uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy ekologiczno-przyrodniczej, odpowiadali na pytania dotyczące ekspozycji w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, którą to mieli również okazję zwiedzić oraz próbowali swoich sił w konkurencjach sportowych. Po rozdaniu dyplomów i wręczeniu nagród mieliśmy okazję zwiedzić teren Targów Ogrodniczych, a przy okazji obejrzeć i zakupić ciekawe okazy roślin. Mimo bardzo kapryśnej pogody, padającego deszczu i długiej trasy do pokonania, w wyśmienitych nastrojach powróciliśmy do szkoły.

 

Post Author: Joanna Marucha