Programy i projekty

Ponownie uczestniczymy w programie rządowym „Owoce w szkole” i „Szklanka mleka”.
Programy i projekty realizowane w szkole:
Projekty:
• Nowa jakość praktyk pedagogicznych WPA UAM
• Moje miasto bez elektrośmieci dla klasy III
• Od grosika do złotówki
• Politechnika dziecięca
• SKO w PKO BP SA
Programy:
• Sesja z plusem
• Zachowaj trzeźwy umysł
• Nie pal przy mnie proszę
• Wiemy więc działamy
• Zanim spróbujesz
• Owoce i warzywa w szkole
• Mleko w szkole

Szkoła uczestniczy w projekcie „Żonkilowe Pola Nadziei”, w tym roku zakładaliśmy pole na terenie COSSW w Kaliszu, obchodziliśmy 20-to lecie nadania imienia połączone ze 100-leciem powstania Legionów Polskich (14 listopada 2014 roku), szkoła opiekuje się grobem siedmiu legionistów na Cmentarzu Miejskim, odbył się także IV Międzyszkolny Konkurs Czytania Poezji Patriotycznej oraz XXII Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego.