„PASOWANIE PRZEDSZKOLAKA 2014”

 Dnia 29 października b. r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”, którą rozpoczęła Pani Wicedyrektor Żaneta Żeśko witając serdecznie wszystkie dzieci i ich rodziców.

Przedszkolaki z grupy starszej zaprezentowały swoje umiejętności  recytując wiersze i śpiewając poznane piosenki.  Dodawały otuchy dzieciom z grupy młodszej, które podczas pasowania miały do wykonania zadania: recytację wiersza, musiały wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz czarodziejskich słów, wykonywać ćwiczenia przy muzyce, rozwiązywać zagadki oraz tańczyć przy znanej piosence „Krasnoludki”.

Wszystkie zadania przedszkolaków oceniała komisja egzaminacyjna, składająca się z trojga wybranych rodziców i pani wicedyrektor. Dzieci wzorowo wykonały wszystkie zadania, tym samym zasłużyły na miano prawdziwych przedszkolaków.
Podczas uroczystości zostały zorganizowane atrakcje także dla rodziców, którzy również mieli rozwiązywać zagadki oraz ślubować troskliwą opiekę nad swoimi pociechami.
Aktu pasowania dokonała Pani Wicedyrektor Żaneta Żeśko, następie wręczyła dyplomy i upominki w postaci bajek. Podczas uroczystości panowała miła atmosfera.

Post Author: Joanna Marucha