IX RAJD „OD SASA DO LASA”

Sześcioro uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w IX rajdzie pod honorowym patronatem czasopisma „Poznaj swój kraj”. Odbył się on w sobotę 18 października 2014 roku. Uczniowie pod opieką pani Marty Szczepaniak wyruszyli pod tablicę upamiętniającą bitwę z 1706 r, która znajduje się koło cmentarza komunalnego (nieopodal Campusu PWSZ). Tam nastąpiło spotkanie z kaliską Strażą Miejską i pod fachową eskortą przeszliśmy do miejscowości Kościelna Wieś.

Po drodze mieliśmy okazję zobaczyć bunkry oraz Kurhan Szwedzki. Jak się okazało, w tym roku właściciel pola na którym znajduje się zabytkowy krzyż, posadził kukurydzę. W Zespole Szkół w Kościelnej Wsi uczniowie mogli zmagać się w trzech konkursach. Jednym z nich był konkurs czasopisma „Poznaj swój kraj”, który zawierał pytania związane z naszym krajem. Wzięły w nim udział Nikola Matuszczak, Jagoda Stępniewska oraz Karolina Wosiak z klasy V. W konkursie wiedzy na temat bitwy w 1706 roku wzięła udział Karolina Wosiak (kl.V) a w konkursie krajoznawczym n.t. okolic Kalisza i Kościelnej Wsi – Wiktoria Matyjak z klasy VI. Mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji multimedialnej o życiu pana Stefana Szymczaka, który jest kaliskim przewodnikiem. Jest od lat związany ze szkołą w Kościelnej Wsi, otrzymał Order Uśmiechu przyznawany dorosłym przez dzieci. Rajd wygrała SP nr 11 Z Kalisza.

Post Author: Joanna Marucha