ZŁOTY MITYNG

imagesbjbhjFinał Ligii Lekkoatletycznej miasta Kalisza – Złoty Mityng.
Po całorocznych zmaganiach młodych sportowców piątka naszych uczniów dostała się do ścisłego finału w lekkiej atletyce. Mogliśmy trzymać za nich kciuki podczas Kaliskiego Dnia Sportu Szkolnego w dniu 17.06.2015 r.

Jako pierwszy swój finał rozegrał Wiktor Szarzała z klasy IV, dla którego te zawody okazały się bezkonkurencyjne. Wspaniałym wynikiem 49 m w rzucie piłeczką palantową zdobył złoty medal i ustanowił najwartościowszy wynik w klasach IV podczas „Złotego Mityngu”. Wiktor dodatkowo otrzyma nagrodę za uzyskany rezultat w poniedziałek 22 czerwca w kaliskim Ratuszu.
W tej dyscyplinie nie rozczarował również Szymon Wasiak z klasy V, który wspaniałym rzutem wywalczył srebro. Kolejnym sukcesem okazał się skok w dal Darii Matyjak. Dziewczęta klasy IV toczyły fascynujący bój o pierwsze miejsce, ustanawiając rekord skoczni w klasach czwartych. Największym odkryciem tegorocznych zawodów okazała się uczennica klasy V – Jagoda Stępniewska, która po ciężkiej walce z rywalkami zdobyła mistrzostwo w skoku w dal. Na sam koniec zawodów Nikola Matuszczak z klasy V zdobyła 4 miejsce w biegu na 600 metrów, przegrywając z rywalką brązowy medal tylko dwoma sekundami.
Serdecznie gratulujemy Finalistom Ligii Lekkoatletycznej !!! Jesteśmy z Was dumni.

Post Author: Joanna Marucha