Wizyta w Centrum Nauki Kopernik

W czwartek 25 października, w ramach projektu Akademia Rozwoju W Szkołach Podstawowych I Liceach Miasta Kalisza, grupa uczniów z klasy V,VI i VII zwiedzała Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mieli okazję poznawać „wielką naukę” łatwymi, niekonwencjonalnymi metodami poprzez bezpośrednie w niej uczestnictwo, doświadczanie i działanie. Podczas zajęć w pracowni fizyki dzieci z klasy siódmej poznały różne prawa fizyki samodzielnie wykonując doświadczenia i eksperymenty. W tym czasie uczniowie z klas młodszych wzięli udział w przedstawieniu w Teatrze Wysokich Napięć na temat prądu, jego przepływu, napięcia i natężenia. Świat nauki odkrył przed nimi tajemnice, a taka forma jego poznawania sprawiła, że długo będą pamiętać swoją wyprawę!