KONKURS PLASTYCZNY

Od ponad 30 lat czerwiec w MDK mija w oprawie prac plastycznych i fotograficznych, których bohaterem jest Kalisz i jego mieszkańcy. Tegoroczną edycję naszego najstarszego w historii placówki konkursu poświęcamy dzielnicy Szczypiorno, bo okazja jest wyjątkowa – 100. rocznica internowania żołnierzy Legionów Józefa Piłsudskiego w obozie w Szczypiornie.
„Czy wiesz skąd wzięła się nazwa SZCZYPIORNIŚCI?” – pod takim tytułem Młodzieżowy Dom Kultury wspólnie ze Szkołą Podstawową Nr 21 im. Legionów Józefa Piłsudskiego ogłasza Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza.
Na prace, których tematem może być: • historia Szczypiorna & „szczypiorniaka” • obozowe życie i rozrywki internowanych legionistów • upamiętnienie ważnej rocznicy w historii Kalisza i dzielnicy Szczypiorno, wykonane w dowolnej technice czekamy do 9 czerwca 2017. Wszystkie szczegóły znajdziecie w załączonym REGULAMINIE.

REGULAMIN-Międzyszkolny-konkurs-plastyczny-w-100.-rocznicę-internowania-żołnierzy-Legionów-J.-Piłsudskiego(1)