KANGUR MATEMATYCZNY

Dnia 20 marca 2014r odbyła się kolejna edycja Kangura Matematycznego. Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Wspólna dla wszystkich krajów jest data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów.

Również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Kangurze Matematycznym”, w dwóch kategoriach –„Beniamin” sześcioro uczniów klasy VI i ”Maluch„- dwoje  uczniów klasy III i sześcioro z klasy IV. Przez  75 minut 14 uczestników rozwiązywało zadania testu.

Każdy uczestnik Konkursu po rozwiązaniu testu otrzymał w prezencie breloczek – układankę przestrzenną!