JASEŁKA

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną był dla naszej szkoły wyjątkowy: odbyły się jasełka oraz wigilie klasowe. Dzieci przygotowały przedstawienie opowiadające o narodzeniu Jezusa, odwiedzinach w stajence pasterzy i wędrówce mędrców ze Wschodu do Betlejem.

Sceny przeplatane były kolędami, w które włączali się wszyscy uczniowie. Szczególnie mocno wybrzmiała kolęda „Przybieżeli do Betlejem” śpiewana razem z przedszkolakami. Dzieci po jasełkach wyruszyły do swoich przystrojonych świątecznie klas, w których wspólnie z wychowawcami łamali się opłatkiem, składali życzenia i zasiedli do stołów zastawionych barszczem, pierogami oraz słodkościami. Niech ta radość ze Świąt Bożego Narodzenia cały czas gości w nas i naszych rodzinach!