JADŁOSPIS PRZEDSZKOLAKA

W ramach Programu Akademia Super Przedszkolaka, dzieci z grupy starszej, miały okazję współtworzyć swój wymarzony jadłospis.

Wszystkie propozycje przedszkolaków zostały uwzględnione i odpowiednio zmodyfikowane, zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania.

Jadłospisy dzieci, będą realizowane dwa razy w miesiącu.

W dniu 15.11.2012r, na śniadanie dzieci oprócz herbatki, otrzymały pyszne, kolorowe kanapki, na których znalazły się: szynka, żółty ser, ale także bardzo ważne w diecie przedszkolaków warzywa: ogórek zielony, pomidor i rzodkiewka.

Jednak to obiad cieszył się największym powodzeniem, pyszna i zdrowa zupa owocowa z makaronem, na drugie danie Nugetsy z kurczaka, frytki i surówka. Przedszkolaki jadły, aż im się uszy trzęsły. Podwieczorek był pyszny, mleczny deser Monte również przypadł do gustu wszystkim dzieciom.

Zapraszamy rodziców na stronę www.akademia-super-przedszkolaka.pl , w zakładce „Dla Rodziców” znajdziecie państwo między innymi, informacje na temat zdrowego odżywiania, diety dla alergików, czy też kilka sposobów na niejadka.