BITWA TANECZNA

taniec now21 maja w naszej szkole odbył się kolejny występ muzyczno-taneczny pt. „Czy to jeszcze taniec?”.

Zobaczyliśmy tym razem show przedstawione przez profesjonalnego tancerza – pana Jakuba, który zaprezentował nam tańce nowoczesne, które swój początek miały w latach 70 i 80 XX wieku. Dowiedzieliśmy się, że podstawą tych tańców jest ruch rękami i górną częścią tułowia. Także uczniowie mięli okazję nauczyć się paru kroków w tańcu nowoczesnym. Po krótkiej rozgrzewce, powtarzali nauczone przez pana Jakuba ruchy i wielu uczniów wykazało się sporym talentem. Po krótkim zapoznaniu się z krokami wspólnie zatańczyli specjalny układ. Przy energicznej muzyce, która poruszała nie tylko tancerzy, ale również całą publiczność, rozegrano „bitwę taneczną” pomiędzy dziewczynkami a chłopcami. Publiczność oklaskami nagrodziła obie grupy. Roztańczone dzieci jeszcze długo podrygiwały w rytm muzyki po zakończonym spotkaniu.