BEZPIECZNE FERIE

jkm;nW dniu 4 lutego 2015 odbyło się spotkanie z policją pt. „bezpiecznie wiedzieć i znać”.
Panie policjantki omawiały z uczniami klas I -III zasady bezpiecznego zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, w jaki sposób poruszamy się po drodze, gdy mamy tylko pobocze. Zwrócona została uwaga na sytuację, gdy obca osoba proponuje nam przejażdżkę samochodem.

Dzieci wykazały się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnością odmawiania osobom, którym nie znamy. Omawiane zostały również kwestie bezpiecznego zostawania w domu. Jak zachować się, gdy obcy próbuje wejść do domu, a jesteśmy sami. Panie przypomniały również numery telefonów alarmowych. Za dużą aktywność uczniowie otrzymali odblaskowe breloki.