11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W 94 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, przed kaliskim Ratuszem odbyły się oficjalne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 10.00 na placu głównym zgromadzili się przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i miejskich, poczty sztandarowe, kombatanci oraz mieszkańcy Kalisza. W tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć również przedstawicieli naszej szkoły, tak bardzo związanej z dzisiejszym świętem.

Tradycyjnie w ramach uroczystości 11 listopada wysłuchaliśmy przemówienia Prezydenta Kalisza, Pana Janusza Pęcherza, po którym nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową. Całość uroczystości uświetnił koncert Orkiestry Dętej „Gród Nad Prosną”. O godzinie 11.00, w Katedrze kaliskiej, uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich zaprezentowali program patriotyczny zatytułowany „Bóg, Honor, Ojczyzna”, po którym odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Podczas uroczystości przed kaliskim Ratuszem rozstrzygnięty został również konkurs historyczny „Polskie drogi do niepodległości” zorganizowany w ramach XI Marszu Wolności przez PTTK Kalisz, Polskie Towarzystwo Historyczne, Urząd Miejski w Kaliszu oraz Starostwo Powiatowe w Kaliszu. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły – Kamil Szmyt i Patryk Ignasiak z kl. VI.

Serdecznie gratulujemy!