11 LISTOPADA

Jak co roku 98 roimg_20161111_105606_burst001_covercznica odzyskania przez Polskę niepodległości  obchodzona była w Kaliszu na Głównym Rynku, gdzie zebrali się: kaliszanie, samorządowcy, parlamentarzyści, kombatanci, delegacje kaliskich szkół oraz przedstawiciele różnych organizacji i stowarzyszeń.

Poczet sztandarowy naszej szkoły reprezentowali uczniowie klasy szóstej: Daria Matyjak, Oliwia Kurek i Mikołaj Ruciński.

Obchody rozpoczął koncert Orkiestry Dętej „Gród nad Prosną”. Po okolicznościowym przemówieniu  prezydenta miasta Kalisza – Grzegorza Sapińskiego nastąpiło podsumowanie i zakończenie XV już Marszu Wolności. Przedstawiciele władz Kalisza, organizacji, stowarzyszeń i szkół złożyli także kwiaty i znicze  pod tablicą pamiątkową, na ścianie ratusza. Następnie uczestnicy udali się do Katedry Kaliskiej, w której odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.