„Żonkilowe Pola Nadziei” – III finał

10 maja 2014 roku odbył się na terenie COSSW w Kaliszu III finał akcji „Żonkilowe Pola Nadziei”.

Pani Komendant płk Danuta Kalaman i Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Kaliszu pani Grażyna Stępniewska powitały wśród zgromadzonych gości: Prezydenta Miasta Kalisza pana Janusza Pęcherza, który patronował akcji, Przewodniczącego Rady Miejskiej Kalisza pana Radosława Kołacińskiego, Wiceprezydenta Miasta Kalisza pana Dariusza Grodzińskiego, Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Chorych – Hospicjum św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim – panią Irenę Kasprzak wraz ze współpracownikami.

Licznie zgromadzili się rodzice wraz z uczniami i przedszkolakami oraz mieszkańcy osiedla Szczypiorno.

Przedszkolaki zaprezentowały się w krótkim przedstawieniu pt. „Grymaśna stokrotka”, a uczennice klasy VI zaśpiewały piosenki „Eko-cza-cza”, „Ognista samba” i „Wiosenne przebudzenie”.

Podczas III finału rozstrzygnięto konkurs plastyczny i na oryginalne przebranie za żonkila.

W konkursach plastycznym i na projekt tabliczki informacyjnej o Żonkilowych Polach Nadziei w COSSW w Kaliszu nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

I miejsce: Oliwia Matuszak (SP21), Karolina Wosiak (SP21)

II miejsce: Adam Płotka(SP21), Gabriel Piekarski (SP23)

III miejsce: Natalia Szmyt (SP21), Wiktoria Matyjak (SP21)

Wyróżnienie: Malwina Sipka (SP21), Sara Żeśko (SP21)

Ogromnym powodzeniem cieszył się koncert muzyczny Olafa Bressy, finalisty 4 edycji „Mam talent” w TVN, który zaprezentował się we własnym repertuarze oraz występ zespołu muzycznego Studia Art-Muz z Kalisza, a także pokaz tresury psów zaprezentowany przez Związek Kynologiczny – Oddział w Kaliszu.

Uczestnicy finału mieli okazję do nauki pierwszej pomocy, zwiedzali COSSW oraz uczestniczyli w „Biegu Nadziei”.

Nie zabrakło przysmaków, które ufundowała Rada Osiedla Szczypiorno oraz słodkości przygotowanych przez rodziców dzieci z naszej szkoły i przedszkola.

Imprezie towarzyszyła wystawa fotograficzna – podsumowanie akcji „Żonkilowe Pola Nadziei” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Kaliszu.